Inne - klp.pl
klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Wokulski do Dalskiego, II 7 (275)

„Romantycy muszą wyginąć, to darmo; dzisiejszy świat nie dla nich... Powszechna jawność sprawia to, że już nie wierzymy ani w anielskość kobiet, ani w możliwość ideałów. Kto tego nie rozumie, musi zginąć albo dobrowolnie sam ustąpić...”

Szuman, II 19 (687)

O Tomaszu Łęckim:

Pan Tomasz Łęcki był to sześćdziesięciokilkoletni człowiek, niewysoki, pełnej tuszy, krwisty. Nosił nieduże wąsy, białe i do góry podczesane włosy, tej samej barwy. Miał siwe, rozumne oczy, postawę wyprostowaną, chodził ostro. Na ulicy ustępowano mu z drogi - a ludzie prości mówili: oto musi być pan z panów.

I 5

Jedni twierdzili, że pan Tomasz jest zdeklarowanym bankrutem, drudzy gotowi byli przysiąc, że zataił majtek, aby zapewnić szczęście jedynaczce.

I 5

Udostępnij

strona:   - 1 -  - 2 -  - 3 - 


  Dowiedz się więcej
1  Lalka - streszczenie szczegółowe
2  Znaczenie tytułu Lalki
3  Dzieje Henryka Szlangbauma jako obraz relacji polsko-żydowskichartykuł / utwór: Inne • Czy ma ktoś cytaty związane z agnostycyzmem? Agnostycyzm to stanowisko filozoficzne wykluczające możliwość poznania Boga, ograniczające możliwości poznawcze człowieka np. zjawisk zmysłowych. Ma ktoś? BŁAGAM ;)
  Iza (tafek {at} go2.pl)

 • Zgadzam się z Qsią- jest opcja "Popraw/rozbuduj artykuł"; więc zamiast się wymądrzać, rusz się i wykorystaj swoją znajomość lektury POZYTYWNIE, dodając tu od siebie istotne, a pominięte elementy. W końcu diabeł tkwi w szczegółach! ;) PS: I "powierzchowne" przez "RZ"...
  Ola ()

 • Moim zdaniem to jest dobre opracowanie.Angeliko, skoro przeczytałaś lekturę i odnalazłaś wiele ciekawszych cytatów to po co zagladasz na tą stronę. Z tego co piszesz mogę wywnioskować, że znasz ją lepiej niż autorka tego opracowania, może Ty spróbuj opracowac tą lekture... czytałam ją.. i uwazam, że opracowanie jest wystarczające. Pomaga w przypomnieniu wielu wątków, na które nie zwróciłam uwagi czytając tę książkę. pozdrawiam x)
  Qsia ()

 • Uwazam ze przytoczone cytaty nie sa obrazow, sama czytajac powieść odnalazłam wiele ciekawszych!Powieszchowne i powtarzajace sie, niczym nie wyroznia sie ta stona.Brak zainteresowania i DOKŁADNEGO opracowania lektury!
  Angelika (angelika26.03 {at} autograf)
Tagi: